Časté dotazy

Co dělat v případě havárie?

ZÁVADY ve společných prostorách domu (vchody, chodby, výtahy, sklepy, světla, uzávěry vody apod.) hlaste laskavě správci objektu p. Šebestovi na tel. č. 734 759 623, který  buď drobné opravy provede sám nebo větší  opravy zajistí (i z úsporných důvodů a z důvodu koordinace jednotlivých řemeslníků).

HAVARIJNÍ SLUŽBA (zejména o víkendu) – voda, elektro, topení, sklenáři, zámečníci
Pražský technický servis: 800 123 120
                                 nebo
AAA – ZTS Havarijní servis: 800 290 291

VÝTAHY SCHINDLER: 844 844 808 (i vyprošťování zejména víkend,noční hodiny)

 

Jak zjistím, jaký mám zůstatek privatizačního úvěru? 

Tuto informaci zjistíte, pokud o ní požádáte naší správcovskou firmu - SBD Severní Město.

                                 

Kdo má přístup k účtu BD Cafourkova a nemůže dojít ke zneužití?

V současné době má podpisové právo jeden člen představenstva a jeden člen kontrolní komise tak, aby při odůvodněném čerpání financí podepsali tuto transakci oba současně. Po zápisu BD Cafourkova na Obchodního rejstříku to bude určitě předsedkyně družstva a minimálně dva další členové představenstva. Opět při jakýchkoli finančních transakcích bude nutný podpis dvou osob současně. Všichni členové představenstva i kontrolní komise mají čistý trestní rejstřík. To je tedy prevence proti jakémukoli zneužití.

 

Kdy mohu převést byt bezúplatně v rámci rodiny?

Jakékoli převody (nikoli bytu) členských práv a povinností je možno převádět nejdříve po zápisu majetku (tedy technologického celku 520-526) Bytového družstva Cafourkova do Katastru nemovitostí. A to jak v rámci rodiny („bezúplatně“), tak jakkkoli jinak. V této souvislosti jen upozorňujeme na daňovou problematiku… Až tato situace nastane a bude aktuální, doporučujeme konzultovat s představenstvem nebo daňovým odborníkem.

 

Prezentovaný úvěr na ustavující schůzi se nám zdá drahý. Jsou i jiné možnosti?

Ano, samozřejmě v dnešní situaci jsou i peníze drahé. V současné době ještě probíhají další jednání ohledně poskytnutí úvěru. Je však třeba říci, že ne všechny bankovní domy vyhoví naší podmínce, tzn., že 85% členů BD má zájem o 100% úvěr (to se také projevilo ve Stanovách při podmínce splacení dalšího vkladu) a o dlouhou dobu splatnosti úvěru, tj. 20 let. Naproti tomu někteří mají zájem o úvěr osobní. My chceme, aby se tyto dvě možnosti daly kombinovat a navíc, aby úvěr mohl každý člen BD kdykoli splatit bez jakékoli sankce.
Takže, pokud máte možnost volby a nemusíte využít 100% úvěr, budete také platit menší úroky.

 

Jaká je výše anuity bytu?

 Výši anuity bytu je možno zjistit v úředních hodinách v kanceláři družstva. K dispozici jsou vždy údaje za poslední uplynulé čtvrtletí.

 

V jaké fázi je prohlášení vlastníka?

Prohlášení vlastníka je připraveno. Jeho podání bylo nutno odložit, neboť Magistrát hl.m. Prahy stáhl žádost o zapsání věcného břemena do katastru nemovitostí (anténa na naší střeše). Bez zapsání břemena není možné podat prohlášení vlastníka. Jedná se jednoznačně o pochybení Magistrátu. K odpovědnosti a příčině se ovšem nikdo nehlásí.