Co dělat v případě havárie?

ZÁVADY ve společných prostorách domu (vchody, chodby, výtahy, sklepy, světla, uzávěry vody apod.) hlaste laskavě správci objektu p. Dziakovi na tel. č. 604 587 138, který  buď drobné opravy provede sám nebo větší  opravy zajistí (i z úsporných důvodů a z důvodu koordinace jednotlivých řemeslníků).

HAVARIJNÍ SLUŽBA (zejména o víkendu) – voda, elektro, topení, sklenáři, zámečníci
Pražský technický servis: 800 123 120
                                 nebo
AAA – ZTS Havarijní servis: 800 290 291

VÝTAHY SCHINDLER: 844 844 808 (i vyprošťování zejména víkend a noční hodiny)

Jak zjistím, jaký mám zůstatek privatizačního úvěru? 
Tuto informaci zjistíte, pokud o ní požádáte naší správcovskou firmu - SBD Severní Město.

Kdo má přístup k účtu BD Cafourkova a nemůže dojít ke zneužití?
V současné době má podpisové právo jeden člen představenstva a jeden člen kontrolní komise tak, aby při odůvodněném čerpání financí podepsali tuto transakci oba současně. Po zápisu BD Cafourkova na Obchodního rejstříku to bude určitě předsedkyně družstva a minimálně dva další členové představenstva. Opět při jakýchkoli finančních transakcích bude nutný podpis dvou osob současně. Všichni členové představenstva i kontrolní komise mají čistý trestní rejstřík. To je tedy prevence proti jakémukoli zneužití.

Kdy mohu převést byt bezúplatně v rámci rodiny?
Jakékoli převody (nikoli bytu) členských práv a povinností je možno převádět nejdříve po zápisu majetku (tedy technologického celku 520-526) Bytového družstva Cafourkova do Katastru nemovitostí. A to jak v rámci rodiny („bezúplatně“), tak jakkkoli jinak. V této souvislosti jen upozorňujeme na daňovou problematiku… Až tato situace nastane a bude aktuální, doporučujeme konzultovat s představenstvem nebo daňovým odborníkem.

Jaká je výše anuity bytu?
Výši anuity bytu je možno zjistit v úředních hodinách v kanceláři družstva. K dispozici jsou vždy údaje za poslední uplynulé čtvrtletí.